Kategorie: Aktuálně ze závodů

Cyklisté ze Sokola Veltěž lámou rekordy a přepisují historii

Cyklisté ze Sokola Veltěž lámou rekordy a přepisují historii

Cyklisté ze Sokola Veltěž předvedli výbornými výkony parádní vstup do letošní sezóny. Na preferované prestižní seriály nastupujeme v početné sestavě čítající vždy úctyhodný počet alespoň dvaceti závodníků. A při pohledu do výsledkových listin musíme říci, že jsme se připravili na sezónu velmi dob

Cyklisté ze Sokola Veltěž předvedli výbornými výkony parádní vstup do letošní sezóny.

Na preferované prestižní seriály nastupujeme v početné sestavě čítající vždy úctyhodný počet alespoň dvaceti závodníků. A při pohledu do výsledkových listin musíme říci, že jsme se připravili na sezónu velmi dobře, neboť naše barvy jsou zase o trochu výše než v minulém roce. Z druhého dílu Pražského poháru jsme přivezli celkem 6 medailí, kde v mnoha kategoriích byla konkurence podobná jako na Českém poháru.

O uplynulém víkendu odstartoval také Český pohár v Cross country horských kol závodem v Kutné Hoře. Na start se postavilo 13 závodníků našich závodníků odhodlaných se poprat o první pohárové body.

A teď k těm slibovaných rekordům…. :

-        Poprvé v historii oddílu všichni závodníci bodovali

-        Kryštof Král – 8. místo = nejlepší osobní výsledek na ČP v kariéře a nejlepší prvoročák

-        Vojta Suchý a Prokop Miňovský – 24. resp. 27. místo nejlepší osobní výsledek (mimochodem startovalo 63 žáčků)

-        Richard Wohanka – 10. místo v kadetech je jednak osobním nejlepším výsledkem a zároveň nejlepší umístění v kadetech pro Sokol Veltěž v historii

-        Magdalena Mišoňová – 1. místo, snad poprvé v životě deklasovala soupeřky způsobem start-cíl

-        Aneta Novotná – 1. místo – premiérové vítězství v závodě Českého poháru

-        Díky Anetě tak Sokol Veltěž prodloužil impozantní šňůru vítězství na závodech Českého poháru v kategorii starších žákyň – na svém kontě máme již 14 vítězství v řadě!  Od 13. září 2014 nezvítězil nikdo jiný, než závodnice ze Sokola Veltěž.

-        V průběžném pořadí týmů figurujeme na 3. místě ze 159 oddílů. Nikdy v historii jsme nebyli tak vysoko.

Na závěr se patří ještě doplnit, že se nám letos podařilo již dvakrát se zúčastnit závodu v zahraničí na těžších tratích a změřit síly s jinou konkurencí. 

  

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.