Kategorie: Aktuálně ze závodů

Filip Jech ovládl kategorii kadetů v prvním závodě ČP v cyklokrosu

Filip Jech ovládl kategorii kadetů v prvním závodě ČP v cyklokrosu

Na sv. Václava odstartoval další ročník TOI TOI Cupu - Českého poháru v cyklokrosu na rovinaté trati v Mladé Boleslavi.  V našich barvách se objevilo na startu několik nových tváří a rozhodně se neztratily.  ...

Na sv. Václava odstartoval další ročník TOI TOI Cupu - Českého poháru v cyklokrosu na rovinaté trati v Mladé Boleslavi. 

V našich barvách se objevilo na startu několik nových tváří a rozhodně se neztratily. 

Premiéru v kadetkách si užily Anna Dingová (39. místo) a Nela Faltysová (45. místo) 

V žácí se předvedli výborně David Svoboda (24. místo), Denis Vašíček (28. místo), Dominik Kukla (52. místo), David Kolář (58. místo) a Karol Kryl (68. místo). 

V kategorii kadetů zaskočil svým výkonem Filip Jech všechny své soupeře a dojel si osamoceně pro první vítězství v Českém poháru v kariéře. Filip v rozhovoru pro server cyklokros.cz uvedl: „Měl jsem i trochu štěstí, že to na začátku spadlo. Tím mi odpadlo pár soupeřů. V průběhu závodu jsem postupně navyšoval svůj náskok, který jsem udržel až do cíle. Je to pro mě poměrně překvapení, tato trať mi nesedí. Mám radši ty náročnější.“ 

Štěpán Havelka pak dojel na 42. místě s plným počtem kol. 

V našlapané elitní kategorii žen startují i závodnice věkem patřící do kategorií U23 a U19. A právě v kategorii juniorek (U19) jsme měli na startu 3 želízka. 

Vynikající formu potvrdila Aneta Novotná, která vybojovala skvělé 13. místo a navíc byla nejlepší z juniorek. Zuzanu Kadlecovou odsoudily zdravotní problémy k 32. místu a Kateřina Suchá obsadila 42. místo. 

Fotogalerie - velké díky za fotky Jaroslav Svoboda, Pavel Kopecký.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.