Kategorie: Aktuálně ze závodů

Filip Jech vybojoval senzační druhé místo na Slovenském poháru !

Filip Jech vybojoval senzační druhé místo na Slovenském poháru !

V neděli 2.května se rozjel Slovenský pohár v Cross Country. A náročný okruh v okolí sjezdovky Drozdovo přilákal na start zvučnou mezinárodní konkurenci. Obtížnost byla umocněna ještě vydatným nočním a ranním deštěm, ale to Filipu Jechovi vůbec nevadilo. ...

V neděli 2.května se rozjel Slovenský pohár v Cross Country. A náročný okruh v okolí sjezdovky Drozdovo přilákal na start zvučnou mezinárodní konkurenci. Obtížnost byla umocněna ještě vydatným nočním a ranním deštěm, ale to Filipu Jechovi vůbec nevadilo.

Po startu se držel v čelní skupině a v polovině prvního kola se oddělila silná trojice Lars Gräter, Filip Konečný a náš Filip.

Německý závodník nastolil pekelné tempo, které s ním udržel asi kolo a čtvrt pouze Filip Jech.

Zatímco německý závodník upaloval neohroženě k cíli, o druhé místo to byl boj na dálku mezi oběma Filipama. Odstup byl celý závod jako na gumě - smršťoval se a natahoval. 

Nakonec naprosto zabahněný, unavený, ale šťastný uhájil stříbrnou pozici Filip Jech. 

Na startu jsme neměli jenom Filipa, ale svůj letošní první závod a první závod mezi elitními ženami odjela také Zuzana Kadlecová. Svou premiéru zakončila na 16. místě.  

Kompletní fotogalerii z různých zdrojů a nejenom s našimi závodníky, dokazující obtížnost trati, naleznete na tomto odkazu

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.